Macbook Sıvı Teması

 

Macbook sıvı teması, Bilgisayar elektronik ve manyetik birer alet oldukları için sıvılar ile oluşacak temasları bilgisayarınızın ömrünü bir nefeste sonlandırabilir. Bu yüzden olası sıvı temaslarında çok dikkatli davranılması gerekir.
Macbook sıvı temasıEğer ki donanım hakkında yeterli teknik bilgiye sahip olmayan bir kullanıcı iseniz, yapmanız gereken işlem, sıvı temasının hemen ardından bilgisayarınızı kapatıp, fişten çekip, bilgisayarınızı ters şekilde yatırarak bir süre beklemenizdir. Ardından gerekli servise başvurarak bilgisayarınızı en sıfır hasar ya da en az hasar ile kurtarabilirsiniz. Bu konuda İzmir macbook servisi sizlere yardımcı olacaktır.

Macbook sıvı temasıDonanım hakkında yeterli olacak derecede bilginiz var ise, bilgisayarınızı açarak sıvının temas ettiği yerleri tespit ederek kurutma işlemini sağlayıp, saf alkol ve diş fırçası yardımı ile bilgisayarda oluşan sıvı temasından kaynaklı izleri yok etmeniz yeterli olacaktır.

Donanım hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz kesinlikle konuyu bilirkişi ve servislere yönlendirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Open chat